Fotomodellik Başvurusu

Fotomodel ajans ve fotomodelik başvurusu için gerekenler

Fotomodellik Başvurusu Nedir? Nasıl Olunur? Başvuru

Fotomodellik Başvurusu

Fotomodel Olmak İçin Gerekenler ve Şartlar

Fotomodel olmanız için gereken tek şey fotojenik olmaktır. Fotojenik olmak, lens karşısında güzel pozlar verebilmek ve aynı şekilde hoş bir etki bırakan fotoğraflar çıkarabilmekten geçer. Bazı insanlar doğuştan fotojeniye sahiptir, bazı insanlar ise fotoğrafçılık eğitimi ile nasıl fotoğraf çekilmesi gerektiği eğitimi alarak bu yeteneğe sahip olurlar.

Nasıl Fotojenik Olunur?

Fotojeniye sahip olmak için güzel yüzlü, uzun boylu, geniş omuzlu veya bayanlar için çok güzel hatlara sahip olmak yeterli değildir. Fotojenik olmak az ışıkta dahi iyi pozlar çıkartmaktan geçer. Duruş, bakış, o anki psikolojik tavır veya pürüzsüz olarak sergilenecek hareketler sizi zaten fotojenik yapar. Ortam, ışığa, kıyafetlerinize veya makyajınıza bakmadan ayna karşısında prova yaparak kendinizi sınayabilir, ilgili ön eğitimlere Youtube gibi mecralardan "Nasıl Fotojenik Olunur?" benzeri aramalarla ulaşabilirsiniz.

Fotomodellik Nedir?

Katalog çekimlerinden albümlere, dergilerden gazetelere, afişlerden sunumlara kadar çok geniş bir yelpazede yer alan modellerin tamamı fotomodeldir. Fotomodeli mankenlerden ayıran en önemli unsur sadece fotoğraf çekimlerinde yer almasıdır. Halbuki mankenler aynı zamanda podyum gibi canlı alanlarda da dijitalleşmeksizin yer almaktadır. Günümüz sektöründe fotomodeller artık fuarlarda, standlarda ve ürün tanıtımı gibi mankenlerin yaptığı işlerin bir kısmında da boy göstermektedir.

Nasıl Fotomodel Olunur?

Kendinizi geliştirme aşamasından başarıyla geçtiğinize inanıyorsanız veya zaten yetenekli iseniz yapmanız gereken en önemli husus doğru şirkete başvuru yapmaktır. Günümüz interneti hızla avantajlar sağladığı için merdiven altı şirketlerde arama motorlarında yerlerini hızla almakta, kaliteli fotomodeller veya fotomodel adayları ise bu merdivenaltı şirketlerde zaman harcayarak sektöre hızla veda etmektedir. Bir şirketin internette çabuk ulaşılabilir olması iyi bağlantıları veya kaliteli portföyü olduğu anlamına gelmez. Aksine halen daha yatırım yaptığını ıspat eder. Halbuki çok büyük ajansların ve şirketlerin bu tip yatırımlara çoğu kez ihtiyacı yoktur, çünkü halihazırda kaliteli hizmeti reel olarak sunmaktadırlar. Ajans Yapım güçlü ortaklık ağı ve yönlendirmeleri sayesinde bu statüde yer almaktadır.

Fotomodel Başvurusu ve Eğitimi

Fotomodellik başvurusu yapabileceğiniz yüzlerce şirket mevcuttur. Bunlardan doğru olan şirketi bulmak ve çalışılacak şirketi tespit etmek ne yazık ki şansa kalmış ve denenerek bulunacak bir seçenektir. Ajans Yapım güçlü Antalya ve İstanbul bağları sayesinde hızla istihdam sağlamakta, kişiye özel seçenekler sunmakta ve fotomodel adayı eğitim almak istiyorsa ilgili eğitim kurumlarına yönlendirmektedir. Bu kaliteli referans sistemi beraberinde hem kaliteli eğitimi, hemde uygun ücretli işleri beraberinde getirmektedir.

Fotomodel Nasıl Olabilirim?

Elbetteki dijital kataloğumuzda yerinizi alarak olabilirsiniz. Hemen başvuru yaparak ekibimizin sizden randevu almasını ve bir görüşme yapmamızı sağlamak için beklemeniz için hiçbir neden yoktur. Sizde hemen başvuru formumuzu eksiksiz doldurmayı unutmayın.

Hemen Başvurun

Etiketler

 • Fotomodellik ajansları
 • Fotomodellik başvurusu
 • Fotomodellik başvuru formu
 • Fotomodel cast ajansı
 • Fotomodel çekimleri
 • Fotomodel dersleri
 • Fotomodellik eğitimi
 • Fotomodellik hakkında bilgi
 • Fotomodellik için gerekenler
 • Fotomodellik kayıt
 • Fotomodel nedir
 • Fotomodel olmak için şartlar
 • Fotomodellik için aranan şartlar